کتاب اثر مرکب یکی از تاثیرگذارترین کتاب‌های زندگی من بوده است.

در این مطلب می‌خواهم کتاب را در حد توانم به طور کامل به شما معرفی کنم.

داستان من و کتاب:

اوایلِ تابستانِ سالِ 1396 بود که تصمیم گرفتم از دانشگاهِ محلِ تحصیلم انصراف بدهم.آن‌وقت‌ها در دانشگاهِ جندی‌شاپورِ دزفول مهندسی مکانیک می‌خواندم.و چقدر از آن دانشگاه و رشته‌ی تحصیلی‌ام متنفر بودم.توانِ تحملِ آن مکانِ خشک و صنعتی را نداشتم.

دو سالی را در آنجا تحمل کردم اما دیگر طاقتم طاق شده بود.از فوتبالم هم مانده بودم.سالِ قبلش داشتم در لیگِ برترِ کشور توپ می‌زدم،حالا داشتم تویِ خوابگاهی دورافتاده کنارِ اتوبان زندگی می‌کردم.روز و شب‌های تاریکی بود.زندگیِ آنجا را همیشه به تونلی تشبیه می‌کنم که آخرش بن‌بست است و تاریک.

باری،تابستانِ 96 به طورِ جدی به فکرِ انصراف از تحصیل و دادنِ کنکورِ دوباره افتادم.دو ماهی را به تحقیق راجع به رشته‌ی موردِ نظرم کردم.می‌دانستم که باید ادبیات بخشی از تحصیلم باشد.می‌خواستم حتما به تهران بروم و آنجا زندگیِ جدیدی را شروع کنم.

هدف مشخص شد.رشته‌های زبان و ادبیاتِ خارجه را انتخاب کردم.می‌دانستم که از پسِ قبولیِ دانشگاه های تهران بر می‌آیم.

همان‌وقت هم بود که با کتابِ اثرِ مرکب آشنا شدم.

کتابی که دارن هاردی،نویسنده ی آن،به من یاد داد چگونه با برنامه‌ریزیِ دقیق و انجام دادنِ روزانه بخشِ کوچکی از کارها،در طولِ زمان می‌توانم به موفقیت‌های عظیمی نائل شوم.و همینطور هم شد.

من با روزانه دو الی سه ساعت مطالعه‌ی مستمر،در عرضِ هشت ماه،در رشته‌ی ادبیاتِ اسپانیاییِ دانشگاه تهران قبول شدم. حالا،بارِ دیگر دارم این کتابِ بی‌مانند را می‌خوانم.و این‌بار،یادداشت‌هایم را از مطالعه اش با شما در میان می‌گذارم .

این کتاب را با ترجمه‌ی آقایان اکبر عباسی و شاهین بیات،منتشر شده توسطِ انتشاراتِ نسلِ نواندیش می‌خوانم.

نام کتاب:

اثر مرکب | The Compound Effect

تاریخ چاپ نسخه اصلی و نسخه ترجمه‌شده:

نسخه‌ی اصلی کتاب،اولین بار در ژوئن 2010 توسط انتشارات ونگارد پرس،انتشارات آمریکایی به چاپ رسید.همچنین این کتاب توسط انتشارات مختلف و با ترجمه‌های مختلفی در ایران به چاپ رسیده،که من نسخه‌ی منتشر شده توسط انتشارات نسل‌نواندیش را مطالعه کرده‌ام که در ادامه به این انتشارات نیز خواهم پرداخت.

نخستین چاپ ترحمه‌ی این کتاب توسط انتشارات نسل‌نواندیش در سال 1394 به چاپ رسید.

تا این لحظه،این کتاب توسط این انتشارات به چاپ پنجاه و یکم رسیده است که نشان از محبوبیت بسیار بالای این کتاب دارد.

تعداد صفحات:

نسخه‌ی زبان اصلی کتاب،176 صفحه است که این تعداد در نسخه‌ی انتشارات نسل‌نواندیش 248 صفحه است.نویسنده در این کتاب،از روایات و خاطرات مختلف به‌خوبی بهره جسته و مطالب موردنظرش را راحت و بدون پیچیده‌گویی و اطناب،به سمع مخاطبانش رسانیده است.

تجربه‌ی خواندن این کتاب تجربه‌ی شیرین و راحتی‌ست.به گونه‌ای که وقتی کتاب را در دست می‌گیریم و مشغول مطالعه می‌شویم،چندان تمایلی به زمین گذاشتنش پیدا نمی‌کنیم.

نویسنده مخاطب را حین مطالعه به دنبال خود می‌کشاند و این خصیصه‌ایست که کتاب‌های خوب روایت شده دارند.

نویسنده:

آقای دارن هاردی (Darren Hardy) نویسنده آمریکایی و سخنران، مشاور و ناشر سابق مجله موفقیت است هاردی نویسنده نسخه‌های پر فروش نیویورک تایمز است.

هاردی اولین تجارت خود را در 18 سالگی آغاز کرد. در ماه سپتامبر 2007 ،او ناشر مجله و مدیای موفقیت شد.در دسامبر 2015 هاردی اعلام کرد به دنبال فرصت‌های جدید مجله موفقیت را ترک کرده‌است

در سال 2010 هاردی اثر مرکب را نوشت. کتابی که در مورد تأثیر تصمیم‌گیری‌های روزمره بر موفقیت است و شامل یک دوره راهنمای کاربردی برای دستیابی به اهداف می‌باشد.در سال 2015 وی کتاب ترن هوایی کارآفرینی را نوشت که به تشریح چالش‌های مالکیت کسب و کار برای کارآفرینان می‌پردازد.

از دارن هاردی کتاب‌های زیادی منتشر شده که عبارتند از

 • اثر مرکب, 2010
 • ترن هوایی کارآفرینی
 • امسال تکرار نخواهد شد
 • استثنا باشید!
 • دیوانگان ثروت ساز
 • بهترین سال زندگی تو
 • ‌‫10 هفته تا موفقیت بی چون و چرا
 • ‌پیغامی سری برای موفق شدن
 • ‌تصمیمات سرنوشت ساز
 • ‌کپسول 100 سال خردمندی
 • ‌رهبری در قرن 21

منبع:ویکیپدیا

مترجم:

مترجمان این کتاب که توسط انتشارات نسل‌نواندیش منتشر شده،اکبر عباسی و شاهین بیات هستند.

کیفیت ترجمه:

ترجمه‌ی این کتاب به شیوایی انجام پذیرفته و مترجمان به خوبی از پس امانت‌داری و بازگردانی کتاب به زبان فارسی،منطبق بر زبان و فرهنگ فارسی برآمده‌اند.

مطالب با کلمات و عبارت‌های ساده و روان بیان شده و مترجمان به دام پیچیده‌گویی نیافتاده‌اند.

سایت و پروفایل نویسنده در شبکه‌های اجتماعی:

وبسایت رسمی دارن هاردی

اینستاگرام دارن هاردی

نسخه کاغذی و الکترونیکی:

کتاب اثر مرکب در اپلیکیشن‌های کتابخوان مختلفی ارائه شد که در اینجا،لینک خرید این کتاب را از وبسایت نسل‌نواندیش طاقچه برایتان می‌گذارم:

کتاب اثر مرکب در وبسایت نشر نسل‌نواندیش

کتاب اثر مرکب در طاقچه

طرح جلد، فونت و صفحه‌آرایی:

جلد کتاب اثر مرکب
جلد کتاب اثر مرکب

جلد کتاب که توسط نسل‌نواندیش منتشر شده،از هارمونی و ترکیب رنگ جلد کتاب اصلی،به همراه تصویر خود دارن هاردی تشکیل شده است.

ترکیب رنگ‌های سفید،قرمز،مشکی و نام خود انتشارات به رنگ طلایی سبب برانگیخته شدن احساسات فراوانی در وجود مخاطب می شود که احساس نیزا،تمایل به موفقیت و پیشرفت را برمی‌انگیزد.

جلد کتاب شومیز است با قطع رقعی.

این کتاب در چه زمینه‌ای مرا یاری می‌کند:

بالاتر در بخش داستان من و کتاب،به طور کامل توضیح دادم که این کتاب چگونه توانست نگرش مرا به دنیای اطراف و عصاره‌ی حقیقیِ موفقیت و پیشرفت کردن آشنا کرد.به‌خصوص با مبحث عادت‌ها و عادت‌سازی که در این‌جا بخشی از داستان قبول شدنم در دانشگاه تهران را به عنوان مثال می‌آورم:

در تابستانِ 1396،تصمیمِ قطعیِ خودم را مبنی بر انصراف از تحصیل در رشته‌ی مهندسیِ مکانیکِ دانشگاهِ جندی‌شاپورِ دزفول گرفتم.خب،تصمیمِ آسانی نبود.اگر در دانشگاهِ موردِ علاقه‌ی خودم(می‌خواستم حتما در یکی از دانشگاه‌های تهران قبول شوم)قبول نمی‌شدم،پیه‌ی سربازی با مدرکِ دیپلم را به تنم می‌مالیدم.

باری.عزمِ خودم را جزم کردم و پس از تحقیقِ فراوان در موردِ رشته‌های مختلف،تصمیم گرفتم شانسم را در کنکور برای یکی از رشته‌های ادبیاتِ خارجی امتحان کنم.ترجیحا انگلیسی،اما اگر نشد،فرانسه یا اسپانیایی هم قابلِ قبول بود.

آن‌وقت بود که با کتابِ اثرِ مرکب آشنا شدم.دارن هاردی در آن کتاب راجع به قدرتِ عادت‌ها توضیحاتِ کاملی داده بود و من اولین بار آنجا به قدرتِ عادت‌ها پی بردم.

شروع کردم.برنامه‌ای برایِ خودم چیدم که شاملِ دو‌ساعت مطالعه و تست‌زنی بود.همه‌اش دوساعت درس‌خواندن از ساعتِ یازدهِ صبح الی یکِ ظهر.بعد از ظهر ساعتِ چهار هم به باشگاه می رفتم و بعد از دوش‌گرفتن،می‌رفتم سرِ کار در کافه.

این روالِ زندگیِ من به مدتِ هشت‌ماه بود.خیلی ساده به نظر می‌آید.و البته،به نظرِ خانواده و اطرافیانم احمقانه.باور نمی‌کردند که با ان برنامه‌ی ساده بتوانم تهران قبول شوم.اما من به حرفِ دارن هاردی و قدرتِ عادت‌ها ایمان آورده بودم.

قبول شدنِ من در رشته‌ی ادبیات اسپانیاییِ دانشگاه تهران،مهرِ تاییدی بود بر قدرتِ عادت‌ها و عادت سازی در زندگی.

چند جمله طلایی و کوتاه از کتاب:

 • ثبات قدم،تنها کلیدِ موفقیت است.همچنان این موضوع،بزرگترین تله برایِ افرادی است که در راهِ رسیدن به اهداف‌شان تلاش می‌کنند.بیشتر مردم نمی‌دانند چگونه ثبات قدم‌شان را حفظ کنند.
 • انتخاب‌های کوچک و هوشمندانه+ثابت‌قدمی=تغییراتِ بنیادی
 • اگر به شما این حقِ انتخاب داده شود که از میانِ 3میلیون دلار پولِ نقد یا یک سکه‌ی یک سنتی که طیِ 31 روزِ آینده هر روز ارزشِ آن دوبرابر می‌شود،یکی را انتخاب کنید،کدام را برمی‌گزینید؟
 • باورِ این‌که شخصِ دیگری مقصر است و به جایِ آن‌که درونِ خودمان به دنبالِ اشتباه گشته و اقداماتِ لازم را برایِ از بین بردنِ آن انجام دهیم،در دیگران به جستجوی اشتباه می‌پردازیم،یکی از اصولِ مشخصِ روانشناسی است.
 • چالش‌برانگیزترین جنبه‌ی اثرمرکب این است که قبل از آن‌که بتوانیم نتایجِ آن را مشاهده کنیم،باید به صورتِ پیوسته و مداوم،مدتی به کارکردنِ مفید ادامه دهیم.
 • فرمولِ کلیِ خوش‌شانسی:

آمادگی(پیشرفت شخصی+نگرش‌ها«اعتقادات/طرزفکر»)+فرصت(چیزهای خوبی که در مسیرِ شما قرار می‌گیرند)+عمل(کاری در خصوصِ انجامِ آن‌ها)=شانس

 • استاد من جیم‌ران می‌گوید:«وقتی از دورانِ کودکی به بزرگسالی فارغ‌التحصیل خواهید شد که مسئولیتِ کاملِ زندگیِ خود را برعهده بگیرید.»
 • داستانی جالب در موردِ مردی که اسبی را چهارنعل می‌راند،وجود دارد.به نظر می‌آمد که می‌خواهد به جایی بسیار مهم برسد.مردی که کنارِ جاده ایستاده بود،فریاد زد:«به کجا می‌روی؟»

اسب سوار پاسخ داد:«نمی‌دانم،از اسب بپرس.»این داستانِ زندگیِ خیلی از مردم است.آن‌ها در حالِ تاختن با اسبِ عادت‌هایشان هستند،بدونِ این‌که در موردِ مقصدشان نظری داشته باشند.

 • نیرویِ اراده را فراموش کنید.الان موقعِ استفاده از نیرویِ چرایی است.انتخاب‌های شما تنها وقتی معنادار هستند که بتوانید آن‌ها را به تمایلات و آرزوهایتان متصل کنید. باید چیزی را بخواهید و بدانید چرا آن را می‌خواهید؛در غیرِ این‌صورت به راحتی جا می‌زنید.

یک پاراگراف از کتاب:

اثر مرکب دستورالعملی اجرایی است که به شما آموزش می‌دهد سیستم خود را کنترل کنید،در آن مهارت یابید و آن را به شکل نیازها و خواسته‌هایتان دربیاورید.اگر تنها یک بار این کار را انجام دهید،دیگر چیزی نیست که نتوانید به دست آورید.

این کتاب،همان نقشه جامع و ملموس است.اجازه دهید این کتاب،انتظارات شما را تغییر دهد،فرضیات قبلی شما را پاک کند،حس کنجکاوی‌تان را برانگیزد و به زندگی شما ارزش دهد.همین امروز شروع کنید.از توانایی‌های این ابزار قدرتمند بهره بگیرید.از این کتاب استفاده کنید. تا زندگی و موفقیتی را که همیشه می‌خواسته‌اید،کسب کنید.اگر این اصول و تمام کارهای دیگر را به درستی انجام دهید،مطمئن هستم بهترین زندگی ممکن را تجربه خواهید کرد.(آنتونی رابینز،در ستایش کتاب اثر مرکب)

بخش‌های کتاب:

تحسین اثر مرکب

قدردانی

پیامی ویژه از آنتونی رابینز

مقدمه

فصل1:اثر مرکب در عمل

فصل2:انتخاب‌ها

فصل3:عادت‌ها

فصل4:تکانش

فصل5:تاثیرات

فصل6:شتاب بخشیدن

نتیجه‌گیری

ضمیمه‌ها

پرسش‌نامه ارزیابی قدردانی

پرسش‌نامه ارزیابی ارزش‌های اصلی

پرسش‌نامه ارزیابی زندگی

پرسش‌نامه تعیین هدف

پرسش‌نامه ارزیابی عادت‌ها

پرسش‌نامه تاثیرات ورودی

پرسش‌نامه ارزیابی ارتباطات

ناشر:

انتشارات نسل نواندیش، ناشر کتاب‌های برتر،از سال 1376 فعالیت خود را در زمینه چاپ و انتشار کتاب آغاز نمود. بسیاری از کتاب‌های مدیریت و موفقیت در مدت کوتاهی بعد از انتشار در کشور مبدأ، توسط مترجمان نسل نواندیش ترجمه و روانه بازار نشر ایران شده و مورد استقبال خوانندگان قرار گرفته است.

کمیته برگزاری چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان فارس، نسل نواندیش را به عنوان یکی از ناشران برگزیده این نمایشگاه انتخاب کرد.همچنین در طرح عیدانه کتاب انتشارات نسل نواندیش به عنوان یکی از ناشران برتر انتخاب شد.در آذر و دی 1395 این انتشارات همکاری خود را با سرویس‌های طاقچه، کتابراه و فیدیبو به منظور انتشار کتاب الکترونیک آغاز نمود.

از جمله نویسندگانی که این انتشارات به ترجمه آثار آنها می‌پردازد، می‌توان به افرادی همچون آنتونی رابینز، باربارا دی آنجلیس، برایان تریسی، وین دایر، رابرت کیوساکی، جک کنفیلد، دارن هاردی، ران دابر، دبی فورد، رندی گیج، اندرو متیس، خوزه سیلوا، ناپلئون هیل و دونالد ترامپ اشاره کرد.

از بین نویسندگان و مترجمان ایرانی که با این انتشارات همکاری می‌کنند نیز می‌توان از افرادی همچون علی شمیسا، حمید امامی،پویا ودایع ، فرشاد نجفی‌پور، سعید گل‌محمدی، هادی ابراهیمی، مهدی قراچه‌داغی، نفیسه معتکف، سیما فرجی، م. مؤدب‌پور، مهرنوش صفایی، شمس‌الدین حسینی، وحید افضلی‌راد و فاطمه باغستانی نام برد.

صاحب امتیاز انتشارات نسل نواندیش: بیژن علی‌پور

وبسایت انتشارات نسل‌نواندیش

قیمت:

قیمت نسخه‌ی کاغذی این کتاب،37.900 هزار تومان است.

همچنین قیمت نسخه‌ی الکترونیکی آن،در فیدیبو و طاقچه،11.900 هزار تومان است.

به‌گمانم بعد از مطالعه‌ی این پست،خواندن مطلب زیر نیز برای شما مفید واقع شود:

معرفی کتاب | ذهن نامحدود اثر جو بولر